Yeti 1.2 tsi heeft meer pit dan je denkt !?

Claude

Lid
Stumbled upon...

Een Spaanse site heeft een Yeti getest en op de rollenbank gezet.

Link

Nou is mijn Spaans ook niet meer wat het geweest is :grin: maar volgens mij staat daar toch echt 125 PK en (omgerekend) 195 Nm.

Verklaart waarom ieder de Yeti met deze motor best pittig vindt voor 105 PK...
 
125 PK en 195 Nm zijn correct. Het betreft een zeer serieus autoblad.
De accelaratietijden zijn ook zeer interessant alsmede de remafstanden.
Als ik mijn 1.2 TSi vergelijk met mijn eerdere auto (1.8i met 122 PK en vergelijkbaar gewicht) is de 1.2 Tsi rapper en beter in de bergen. Waar ik vroeger terug moest schakelen rijdt ik nu met 130 en cruise control gewoon omhoog in de 6e versnelling.
 
La Prueba: de test, ook hier wordt het gemeten vermogen van 125 Pk vermeld.
ficha tecnica: fabrieksopgave
Nuestros datos: onze meting

Ook in de "Autozeitung" van mei 2010 wordt een accelaratie van 10.5 sec voor 0-100 Kmh gemeten.

Er wordt geopperd dat een lagere opgave van motorvermogen te maken zou hebben met belastingredenen in diverse landen.

Ik denk dat de 125 PK echt niet ver van de waarheid af zitten gezien mijn ervaringen tot nu toe.
 

FredV

Banned
zomaar een wilde gok:
zou het vermogen per land vanwege fiscale voordelen kunnen verschillen? Landen die de belasting innen aan de hand van het vermogen? Frankrijk kende de 2CV.
Onze Fabia Greenline kent ook fiscaal voordeel, maar nu adhv de uitstoot.
 

Darkside

Forumguru
als ik op volkwagen.es kijk (skoda kan ik zo 1,2,3 niet vinden ). dan heeft de 1.2 ook gewoon 105 pk. volgens de officiele opgave.
 

MarcoO2

Forumguru
@ car44: ik mis in jouw vergelijking een opgave van het koppel van je 1.8i, pas dan weet je of die vergelijking klopt of niet.

EN verder zegt één meting waar blijkbaar 125 pk iuit komt niet zoveel, dat kan immers een toevallig hoog uitgevallen vermogen zijn. Pas als er meerdere metingen gedaan worden kun je er een zinnige conclusie uit trekken.

Ik kan me in ieder geval niet voorstellen dat al die 1.2-torretjes 125 pk hebben.
 

MarcoO2

Forumguru
En met dank aan Google Translate:

In deze redenering valt regelrecht de term 'downsizing' het voorstel voor deze ongekende 1.2 TSI-motor met 105 pk. Dat een klein blok 1.2 viercilinder benzinemotor aanbod als oplosmiddel en overtuigende prestatie in deze Yeti (assembleert reeds de VW Golf-en we ook echt graag van de combinatie) roemt de mogelijkheden van deze techniek, maar ga door delen.

Met overvoeding, het rijplezier van dit kleine blok en ik wilde een 1.8-liter lucht. Deze motor zorgt voor een boost van hun eerste bochten zeer aangename en sociale uitkeringen, en de rest van het assortiment van de rotatie heeft een zeer consequente aanpak, gedeeltelijk omdat het berust op een 6-speed versnellingsbak. De 105 pk wijdverbreid veel meer theoretisch dan wij ons kunnen voorstellen, een zeer handige optie en betrouwbaar tourer worden. Er is ook veel koppel en doorstarts voortvloeien uit terloops naar de versnellingsbak. Maar als de prestaties van 105 pk (125 zijn verschenen te gaan via de bank) Tourer overtuigend alternatief, het verbruik van de 1,2-liter verstoren het beeld. Het is waar dat de aerodynamica van de Yeti is een zware rem op de middellange en de hoge snelheden, en dus de 8,5 l/100 km in een comfortabele cruise bij 120 km / h is het beste wat we kunnen krijgen als we betrokken raken.

Van daar, afhankelijk van de bagage, het terrein en onze manier van rijden, het verbruik exponentieel kan stijgen (een atmosferische motor van de macht is meer soortgelijke evenwicht tussen minimum en maximum verbruik). Hetzelfde gebeurt in de stad, die in veel alledaagse situaties de 10 l/100 km is een hoeveelheid zeer gemakkelijk en op grote schaal overschreden. Dat wil zeggen, met deze motoren, het verbruik volgens hun capaciteit kunnen komen tegen zeer gunstige voorwaarden, maar niet opgegeven of de betrokken bestuurder, die zijn te wijten aan het motorvermogen en de supercharger (turbo) en, nog belangrijker, de Hoe kleiner de motor, de toegenomen werkdruk.
 
@MarcoO2

Koppel was 161 Nm, iets lager dus. Wat ik heb gezegd is dat de Yeti beter omhoog rijdt dan de 1.8i, dus voor mij een betere prestatie levert.

Hoeveel metingen er zijn verricht is niet uit de test op te maken, maar ik neem aan dat er een aantal zijn gedaan. Ook bij JD tuning is er eerder een meting verricht en die kwam uit op 115 Pk. Ontbrekende parameters zijn in hoeverre de motor is "ingelopen" en of er eventueel andere benzine dan euro 95 is gebruikt.

Ook lees ik in meerdere commentaren dat de acceleratietijd duidelijk lager is en veelal uitkomt tussen 10.5 en 11.0 seconden. Dat komt overeen met mijn persoonlijke ervaring.
 

VEEJAY

Forumguru
Ik had op mijn vorige toen nog standaard O2 TDI 162pk op de rollerbank ipv de 140PK opgegeven. Liever teveel dan te weinig.
 
Bovenaan Onderaan